Historia

Dzieje Argo Card sięgają roku 1991, kiedy to lider polskiego rynku laminacji oraz oprawy dokumentów, firma Argo SA, utworzyła Dział Kart Plastikowych. Kilkuosobowy zespół młodych entuzjastów rozpoczął poszukiwania własnego miejsca na dopiero rodzącym się rynku kartowym w Polsce.

W roku 1994 uruchomione zostało Profesjonalne Studio Graficzne, a w kolejnych latach powstał dział Personalizacji Kart. Następnie rozpoczęła działanie komórka zajmująca się instalacją systemów kontroli dostępu do pomieszczeń oraz systemami rejestracji czasu pracy działających w oparciu o karty magnetyczne.

W grudniu 1999 nastąpiło powołanie spółki ARGO CARD Sp. z o.o., co miało umożliwić dalszy dynamiczny rozwój działalności produkcyjnej oraz poprawić jakość obsługi Klientów.

Kolejne lata potwierdziły prawidłowość wcześniej obranego kierunku rozwoju opartego o najnowsze technologie i najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo danych powierzonych przez Klientów. Współpraca z największymi światowymi koncernami tj. BP, Shell, Allianz czy Aviva zagwarantowały zdobycie międzynarodowego doświadczenia i pozyskanie środków na dalszy rozwój parku maszynowego oraz zakup najnowocześniejszych światowych technologii do produkcji i personalizacji kart.

W 2005 roku oddano do użytku nowoczesne Centrum Personalizacji i Mailingu, zaprojektowane z myślą o spełnieniu wymogów zabezpieczenia produkcji kart spersonalizowanych i mailingu zgodnie z międzynarodowymi standardami oraz wymogami rodzimej Ustawy o Ochronie Danych Osobowych.

W marcu 2008 roku została uruchomiona fabryka kart plastikowych zlokalizowana w nowych obiektach o łącznej powierzchni ponad 4000 m2. Fabryka wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i ekologiczne rozwiązania w zakresie naświetlania płyt drukarskich, druku metodą bezwodnego offsetu oraz laminacji kart plastikowych.

W 2008 spółka Argo Card została uhonorowana jedną z najbardziej prestiżowych polskich nagród, otrzymała godło „Teraz Polska" za kompleksową obsługę systemów CRM oraz programów lojalnościowych.

Kolejnym istotnym przełomem w firmie było uruchomienie marki AC Solutions odpowiedzialnej za tworzenie zaawansowanych systemów informatycznych wspierających zarządzanie kartami podarunkowymi, lojalnościowymi oraz dedykowanych rozwiązań z zakresu marketingu relacyjnego. 

Argo Card aktywnie działa w światowych stowarzyszeniach branżowych m.in. International Card Manufacturers Association (ICMA) czy Waterless Printing Association przyczyniając się do rozwoju branży kart plastikowych w kraju i na świecie.

W roku 2015 najwyższe kwalifikacje i standardy produkcyjne Argo Card zostały potwierdzone poprzez akredytację ICMA ACE-M w zakresie procesu produkcji kart plastikowych.