Akredytacja ICMA ACE-M

Międzynarodowe  Stowarzyszenie Producentów Kart Plastikowych ICMA z siedzibą w Princeton Junction (USA) zrzesza firmy i organizacje, których domeną działalności jest produkcja i personalizacja kart plastikowych. Spółka ArgoCard jako pierwsza polska organizacja dołączyła do tej organizacji w roku 2009.


Ze względu na globalny zasięg i szerokie wykorzystanie kart plastikowych, proces wytwórczy jak i związane z nim systemy informatyczne, stają się coraz bardziej zaawansowane i skomplikowane. Krytycznymi elementami dla branży są standardy produkcji i jakości, sposoby zabezpieczeń oraz aspekty ochrony środowiska. ICMA jest stowarzyszeniem, którego zadaniem jest popularyzowanie wiedzy o powyższych zagadnieniach oraz wymiana informacji i doświadczeń pomiędzy członkami organizacji.

 

Jednym ze sposobów dbania o dobre standardy i praktyki jest wyróżnianie profesjonalistów certyfikatami ACE, świadczącymi o bardzo dużej wiedzy i doświadczeniu tych osób. Każda osoba uhonorowana certyfikatem musi posiadać przynajmniej dwuletnie doświadczenie w branży oraz pozytywnie zdać egzamin ekspercki ACE.  Certyfikaty obejmują następujące obszary:

- ACE-M - proces produkcji karty plastikowej,

- ACE-P - techniki i standardy personalizacji karty plastikowej,

- ACE-A - zaawansowane technologie, materiały, sposoby zabezpieczeń oraz rozwiązania proekologiczne.

 

Firma Argo Card jako jedyna organizacja w Polsce, może poszczycić się członkiem zespołu, który legitymuje się certyfikatem ACE-M. W ubiegłym roku do egzaminu organizowanego przez ICMA przystąpił i zdał z wynikiem pozytywnym Pan Stanisław Treder – Kierownik Drukarni Argo Card.

 

Więcej na temat certyfikatów ACE, aplikowania, egzaminów i  zakresów tematycznych znajdą Państwo po kliknięciu w link: http://icma.com/ace-accreditation/