Nasz park maszynowy

 

Druk na materiałach nieabsorbujących od dawna stanowił spore wyzwanie. Problemem okazywała się bowiem nie tylko jakość nadruku, ale także jego trwałość i wydajność maszyn. Jednocześnie wymagania drukarskie w segmencie materiałów plastikowych od wielu lat rosną. Sprostać mogą im jedynie najnowocześniejsze maszyny wyposażone w zaawansowane technologie UV i suchego offsetu. Jedną z nich jest Genius 52UV. Producent, niemiecka firma KBA-Metronic AG, zainstalował około 1500 takich maszyn na całym świecie. Jedna z nich stanęła w naszej firmie.

{gallery}gallery/park_technologiczny_1{/gallery}
Genius 52UV wyznacza nowe standardy jakości i wydajności druku na materiałach plastikowych (PCV, ABS, PS, PE, PET, CP), kartonowych i papierowych. Cechą wyróżniającą tej znakomitej maszyny jest jej niezwykła elastyczność, druk czterech lub pięciu kolorów bez smużenia i obsługa materiałów do 0,8 mm grubości. Interesującym rozwiązaniem jest także brak rolek drukujących, dzięki czemu nie ma potrzeby kalibracji tuszu czy nieustannego sprawdzania równowagi płynów drukarskich. Najważniejszymi zaletami Geniusa 52UV są stabilność całego procesu, wysoki stopień jego automatyzacji oraz wydajność sięgająca 8000 arkuszy na godzinę. Jakość druku jest przy tym niezmiennie doskonała od pierwszego do ostatniego egzemplarza, a idealna kopia utworzona może zostać w dowolnym czasie. Utrwalenie technologią UV powoduje, że nadruk się nie rozmazuje już w chwili opuszczania maszyny.

{gallery}gallery/park_technologiczny_2{/gallery}
Kolejnym elementem w strategii umacniania się ArgoCard na pozycji lidera branży kart plastikowych jest Cardline Versa niemieckiej firmy Atlantic Zeiser. Na całym świecie jedynie około 50 firm może pochwalić się tym urządzeniem. Tym samym nowe opcje, jakie otwierają się przed użytkownikami Cardline Versa, pozostają nadal poza zasięgiem wielu graczy na rynku kart. Maszyna potrafi spersonalizować do 40 tys. kart na godzinę i może pracować na materiałach o nietypowych kształtach i rozmiarach. Cardline Versa umożliwia kodowanie pasków magnetycznych umieszczonych w różnych, także nietypowych miejscach karty. Co istotne, skaner pozwala personalizować karty jednocześnie z obu stron i dotyczy to wszystkich ich rodzajów: podarunkowych, lojalnościowych, członkowskich, pre-paidowych oraz rozmaitych voucherów. Cardline Versa pracująca w ArgoCard wyposażona jest dodatkowo w moduł poddający proces personalizacji ciągłemu weryfikowaniu systemem kamer. Ewentualne nieścisłości są elektronicznie raportowane, a informacja o błędach przesyłana do systemu powtarzania druku.

{gallery}gallery/park_technologiczny_3{/gallery}