Personalizacja

 

Proces personalizacji odbywa się w całości w naszym Centrum Personalizacji i Mailingu i jest w pełni zabezpieczony, zgodnie z wymogami Ustawy o Ochronie Danych Osobowych. Wszystkie zadania realizowane są w oparciu o najwyższe międzynarodowe normy i standardy. Bezpieczeństwo danych naszych Klientów jest dla nas najwyższym priorytetem.

{gallery}gallery/personalizacja_1{/gallery}
Personalizacja graficzna - polega na naniesieniu na kartę w postaci widzialnej niepowtarzalnych danych o dowolnym kształcie i kolorystyce. Na kartach najczęściej drukuje się takie dane, jak: numer karty, imię i nazwisko, zdjęcie posiadacza karty, data ważności, kod kreskowy. Nadruk może być monochromatyczny lub kolorowy. Personalizacja graficzna wykorzystuje szereg metod nanoszenia indywidualnych elementów na kartę :

  • metoda DOD - precyzyjny nadruk specjalnym tuszem utwardzanym promieniami UV,
  • embossing - wytłaczanie napisów i numerów,
  • termodruk - nanoszenie na kartę cienkiej warstwy folii barwiącej,
  • termosublimacja - kolorowy nadruk na karcie np. zdjęcia,
  • retransfer - naniesienie zadrukowanej folii na całą powierzchnię karty.


Personalizacja magnetyczna - dotyczy kart, które posiadają pasek magnetyczny i będą służyły do automatycznej identyfikacji. Najczęściej zakodowanie informacji na pasku magnetycznym odbywa się równocześnie z personalizacją graficzną - w czasie jednego przebiegu karty przez linię do personalizacji. Aktualnie najczęściej stosuje się karty typu HICO (high coercivity) o zwiększonej odporności na rozmagnesowanie. Karta posiada wysoki współczynnik koercji paska (około 4000 erstedów), a zapis odbywa się na trzech ścieżkach: pierwsza umożliwia zapis 75 znaków alfanumerycznych, druga 40 znaków numerycznych, a trzecia 107 znaków numerycznych. Na rynku można spotkać również karty typu LOCO (low coercivity) o koercji (około 350 erstedów), co sprawia, że karta jest bardziej podatna na rozmagnesowanie.

Personalizacja elektroniczna - dotyczy kart wyposażonych w układ elektroniczny, czyli kart chipowych, zbliżeniowych, hybrydowych czy dualnych. Przed rozpoczęciem personalizacji kart elektronicznych należy określić typ układu elektronicznego oraz określić zakres danych i aplikację, które będą zapisywane w pamięci karty elektronicznej.

{gallery}gallery/personalizacja_2{/gallery}
Najnowsze technologie

Na całym świecie jedynie około 50 firm może pochwalić się Cardline Versa niemieckiej firmy Atlantic Zeiser, którą posiadamy od kilku lat. Maszyna potrafi spersonalizować do 40 tys. kart na godzinę i może pracować na materiałach o nietypowych kształtach i rozmiarach. Cardline Versa umożliwia kodowanie pasków magnetycznych umieszczonych w różnych, także nietypowych miejscach karty. Co istotne, skaner pozwala personalizować karty jednocześnie z obu stron i dotyczy to wszystkich ich rodzajów: podarunkowych, lojalnościowych, członkowskich, pre-paidowych oraz rozmaitych voucherów. Cardline Versa pracująca w ArgoCard wyposażona jest dodatkowo w moduł poddający proces personalizacji ciągłemu weryfikowaniu systemem kamer. Ewentualne nieścisłości są elektronicznie raportowane, a informacja o błędach przesyłana do systemu powtarzania druku.