Argo Card Sp. z o.o. jest największym polskim producentem kart plastikowych oraz wiodącym dostawcą związanych z nimi usług. Firma specjalizuje się w personalizacji, mailingu, fullfilmencie i obsłudze zaawansowanych systemów zarządzania relacjami z Klientem. Czołowa pozycja w Polsce jest wynikiem 26-letniego doświadczenia i przestrzegania najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa danych.

Naszą wizytówkę stanowią dziesiątki milionów wyprodukowanych kart. Obsługujemy największe programy lojalnościowe w Polsce krajowych i europejskich koncernów – docenili nas tak wymagający Partnerzy, jak np. Empik, Premium Club, Shell, Statoil czy Euro-net. Zaufanie naszych Klientów jest dla nas zawsze największą nagrodą.

Zakres naszej oferty jest odpowiedzią na współczesne trendy w zarządzaniu, w których marketing masowy zastępowany jest marketingiem relacyjnym. Podstawą tej filozofii jest dostosowywanie oferty do potrzeb każdego Klienta dzięki systemowi pozwalającemu na odpowiednie gromadzenie i przetwarzanie informacji o jego potrzebach, historii kontaktu z firmą, sposobom korzystania z produktu. Argo Card specjalizuje się w wykorzystywaniu do tego celu możliwości, jakie dają karty plastikowe oraz odpowiednie zaplecze informatyczne i technologiczne. Partnerzy Argo Card mogą liczyć na zaprojektowanie i zorganizowanie przez nas akcji mailingowej do wskazanych adresatów, produkcję i personalizację kart plastikowych – w zależności od potrzeby – z paskiem magnetycznym, paskiem podpisowym, kodem kreskowym i chipem oraz na informatyczne wsparcie przy przetwarzaniu gromadzonych w ten sposób informacji o każdym Kliencie.

Argo Card jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku w dziedzinie produkcji, personalizacji kart plastikowych, jak również mailingu, obsługi formularzy oraz systemów IT wspierających realizowane zadania przez karty. Potwierdzają to kompetencje i procedury zgodne z ISO 9001, Godło „Teraz Polska”, a przede wszystkim opinie naszych Klientów.


Historia


 • 1991 – Firma Argo SA, utworzyła Dział Kart Plastikowych.
 • 1994 – Uruchomiono Profesjonalne Studio Graficzne oraz dział zajmująca się instalacją systemów kontroli dostępu
 • 1999 – Powołanie spółki ARGO CARD Sp. z o.o.
 • 2005 – Oddano do użytku nowoczesne Centrum Personalizacji i Mailingu
 • 2008 – Uruchomiono nową fabrykę kart plastikowych zlokalizowaną w nowych obiektach o łącznej powierzchni ponad 4000 m2
 • 2008 – Spółka Argo Card została uhonorowana godłem „Teraz Polska”
 • 2015 – Spółka Argo Card otrzymała akredytację ICMA ACE-M w zakresie procesu produkcji kart plastikowych.

Nasza misja i wartości


Misją Argo Card jest tworzenie warunków, w których potrzeby Klientów będą w pełni realizowane. Wszystkie etapy produkcji poddawane są ciągłej kontroli zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015. Wyznacznikami na drodze firmy jest ciągła profesjonalizacja obsługi Klienta oraz procesów produkcyjnych. Szczególną uwagę zwracamy na monitoring wymagań Klienta oraz niezawodności stosowanych rozwiązań.

W swojej działalności Firma Argo Card Sp. z o.o. realizuje koncepcje według której na etapie ustalania strategii, brane są pod uwagę również interesy społeczne oraz ochrona środowiska. Realizując powyższe założenia Organizacja wdrożyła i uzyskała certyfikat zgodności z wymaganiami nowej normy środowiskowej PN-EN ISO 14001:2015


Polityka jakości


Pozycja lidera, jaką na rynku kart zajmuje Argo Card, jest wynikiem przestrzegania najwyższych standardów jakości. Do naszych najmocniejszych stron należy najwyższa precyzja od pierwszego szkicu aż do finalnego etapu zlecenia oraz stosowanie najnowocześniejszych technologii, dających bezkonkurencyjne rezultaty. Oferty dostosowujemy indywidualnie do potrzeb każdego Klienta. Jako jedyni na rynku udzielamy 24-miesięcznej gwarancji na karty plastikowe, którą przedłużyć można nawet do pięciu lat.

Dzięki wieloletniej współpracy z Pocztą Polską możemy udzielić gwarancji „terminowego wysłania”. Jesteśmy pewni, że przesyłki wysłane z naszą pomocą nie będą zalegały w Urzędzie Pocztowym i zostaną potraktowane priorytetowo. Na życzenie Klienta wysyłka może być także zrealizowana za pośrednictwem firmy kurierskiej lub naszego własnego transportu. Klient poprzez dedykowanego mu Key Accounta ma możliwość uzyskania w każdej chwili informacji o stopniu realizacji danego zlecenia. Umożliwia to nasze autorskie oprogramowanie połączone z systemem raportowania.

Zintegrowany certyfikat jakości ISO 9001:2015 oraz 14001: 2015


Polityka bezpieczeństwa


W przypadku prac prowadzonych na tak wielką skalę, przy operowaniu złożonymi bazami danych osobowych, z jednoczesną koniecznością dbałości o każdy szczegół, o każdą kartę, Polityka Bezpieczeństwa staje się zagadnieniem o kluczowym znaczeniu.

Nasze Centrum Personalizacji i Mailingu, zajmujące powierzchnię ok. 1200 m2 zostało zaprojektowane z myślą o spełnianiu najostrzejszych kryteriów bezpieczeństwa, określonych przez międzynarodowe instytucje i standardy. Dodatkowo, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo danych przekazywanych nam przez naszych Klientów, uwzględniliśmy wymogi krajowe, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zgodność z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z 29 sierpnia 1997 roku.

25 kamer CCTV prowadzi stałą obserwację pomieszczeń, z całodobowym zapisem obrazu. Dostęp do wszystkich pomieszczeń kontrolowany jest przez system kontroli dostępu. Specjalna śluza w Centrum Personalizacji i Mailingu umożliwia załadunek pod dachem, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa (kierowca nie ma wstępu do strefy produkcji zabezpieczonej). Bezpieczeństwo danych oraz samych produktów gwarantują także pozostałe zabezpieczenia, do których należą:

 • 12 stref ograniczonego dostępu z monitorowaniem ruchu personelu,
 • całodobowa ochrona fizyczna obiektu,
 • profesjonalne zabezpieczenia mechaniczne (zamki, kraty, bezpieczne szyby, drzwi i bramy),
 • fizycznie wydzielona sieć komputerowa,
 • rejestrowany dostęp do sieci.

Nasz park maszynowy


Druk na materiałach nieabsorbujących od dawna stanowił spore wyzwanie. Problemem okazywała się bowiem nie tylko jakość nadruku, ale także jego trwałość i wydajność maszyn. Jednocześnie wymagania drukarskie w segmencie materiałów plastikowych od wielu lat rosną. Sprostać mogą im jedynie najnowocześniejsze maszyny wyposażone w zaawansowane technologie UV i suchego offsetu. Jedną z nich jest Genius 52UV. Producent, niemiecka firma KBA-Metronic AG, zainstalował około 1500 takich maszyn na całym świecie. Jedna z nich stanęła w naszej firmie.

Genius 52UV wyznacza nowe standardy jakości i wydajności druku na materiałach plastikowych (PCV, ABS, PS, PE, PET, CP), kartonowych i papierowych. Cechą wyróżniającą tej znakomitej maszyny jest jej niezwykła elastyczność, druk czterech lub pięciu kolorów bez smużenia i obsługa materiałów do 0,8 mm grubości. Interesującym rozwiązaniem jest także brak rolek drukujących, dzięki czemu nie ma potrzeby kalibracji tuszu czy nieustannego sprawdzania równowagi płynów drukarskich. Najważniejszymi zaletami Geniusa 52UV są stabilność całego procesu, wysoki stopień jego automatyzacji oraz wydajność sięgająca 8000 arkuszy na godzinę. Jakość druku jest przy tym niezmiennie doskonała od pierwszego do ostatniego egzemplarza, a idealna kopia utworzona może zostać w dowolnym czasie. Utrwalenie technologią UV powoduje, że nadruk się nie rozmazuje już w chwili opuszczania maszyny.

Kolejnym elementem w strategii umacniającym Argo Card na pozycji lidera branży kart plastikowych jest linia do personalizacji kart Cardline Versa niemieckiej firmy Atlantic Zeiser.

Na całym świecie jedynie około 50 firm może pochwalić się tym urządzeniem. Tym samym opcje, jakie otwierają się przed użytkownikami Cardline Versa, pozostają nadal poza zasięgiem wielu graczy na rynku kart. Wydajność maszyny sięga do 40 tys. kart na godzinę i może pracować na materiałach o nietypowych kształtach i rozmiarach. Cardline Versa umożliwia kodowanie pasków magnetycznych umieszczonych w różnych, także nietypowych miejscach karty. Co istotne, system pozwala personalizować karty z obu stron i dotyczy to wszystkich ich rodzajów: podarunkowych, lojalnościowych, członkowskich, pre-paidowych oraz rozmaitych voucherów. Cardline Versa pracująca w Argo Card wyposażona jest dodatkowo w moduł poddający proces personalizacji ciągłemu weryfikowaniu systemem kamer. Ewentualne nieścisłości są elektronicznie raportowane, a informacja o błędach przesyłana do systemu powtarzania druku.


Nasi Klienci